Kampania 16 dni w Centrum Społeczności w Gdańsku

Kampania 16 dni w Centrum Społeczności w Gdańsku

Ruszyła coroczna kampania społeczna „16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć”. Wydarzenie potrwa do 10 grudnia, a jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej i tworzenie przestrzeni wolnej od wszelkich form przemocy.

Centrum Społeczności polsko-ukraińskiej (Fundaca LWF w Polsce) w Gdańsku (znajdująca się przy ul. Karmelickej 1) nie pozostaje obojętne na ten problem i zaprasza kobiety, zarówno z Polski i z Ukrainy na bezpłatne zajęcia, na których będą miały okazję uświadomić sobie czym jest przemoc, jakie są jej rodzaje, jak na nią reagować i gdzie szukać pomocy jak również zadbać o siebie, pokazać swoje piękno, poznać swoje granice.

Główne wydarzenia zainaugurowane zostaną 6 grudnia otwarciem wystawy „BE BRAVE – JESTEM ODWAŻNA”, podczas której zaprezentowane zostaną fotografie piętnastu kobiet, które uciekły przed wojną w Ukrainie do Polski, do Gdańska. Kuratorka opowie o wystawie oraz o historii bohaterek fotografii. Wystawa towarzyszyć nam będzie podczas wszystkich zaplanowanych wydarzeń.

Zapisz się i Przyjdź!

· 06.12.2022 (wtorek) godz. 17:00-19:00 –Prelekcja nt. przemocy wobec kobiet w Gdańsku i w Polsce. Jak sobie radzić z przemocą? Do kogo zwrócić się o pomoc? Na te i inne pytania odpowie Psycholog Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR – Anna Kucman oraz psycholożki z Ukrainy. Spotkanie w języku polskim oraz ukraińskim
(Na to spotkanie nie obowiązują zapisy)

· 07.12.2022 (środa) godz. 11:00-14:00 – Warsztaty florystyczne – stwórz swój FLOWER BOX – zajęcia z kwiatami dodają kobiecie poczucia kobiecości, piękna i pewności siebie, obniżają poziom stresu oraz wyzwalają radość i uśmiech na twarzy.
[Spotkanie w języku polskim oraz ukraińskim]
Zapisy drogą mailową – olha.terletska@lutheranworld.org – w mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu.

· 08.12.2022 (czwartek) godz. 12:00 -15:00 – Warsztaty makijażu – Pozwolą one poznać i docenić kobiece piękno. Pomożemy zrozumieć swoją wartość i zrozumieć jak ważne jest, by kobieta czuła się dobrze w swoim ciele. Dla uczestników przygotowaliśmy kosmetyczne niespodzianki.
[Spotkanie w języku polskim oraz ukraińskim]
Zapisy drogą mailową – olena.saratova@lutheranworld.org – w mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu.

· 08.12.2022 (czwartek) godz. 10:00-12:00 – Kurs Jogi – Joga pozwala uspokoić myśli, daje chwilę skupienia się na sobie oraz zrelaksować, pozwala oderwać się od codzienności, uspokoić umysł i ciało. Przyjdź i zrelaksuj się. Zabierz ze sobą tylko ręcznik, maty będą zapewnione.
[Spotkanie w języku polskim oraz ukraińskim]
Zapisy drogą mailową – alina.hornostaieva@lutheranworld.org – w mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu.

Мiejsce spotkań: Centrum Społeczności, ul. Karmelicka 1 w Gdańsku (dawny salon Orange obok dawnego kina Krewetka).Ważne! Zapisy tylko drogą mailową. Informację o kwalifikacji na wydarzenia podamy drogą e-mailową lub telefoniczną. Na każde wydarzenie możesz przyprowadzić swoje dzieci, mamy przestrzeń i zabawki dla dzieci. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu.

Infolinia

Pomorska Linia dla Uchodźców: 734 117 307
Pomorska Linia Kontaktowa:
(58) 32 68 740 lub 571 228 600
Konsulat Ukrainy w Gdańsku:
(58) 346 06 90